Objednat dluhopis
Volejte +420 735 191 191
Dluhopisy.net
Nezávislý inzertní portál dluhopisů

Vlastní emise dluhopisů

Vlastní emise dluhopisů představuje v dnešní době jednu z možností, jak získat potřebný kapitál do společnosti. Může jít o její rozšíření, technologický rozvoj, navýšení skladových či výrobních kapacit, nebo třeba expanzi společnosti na trhu.

Korporátní dluhopisy jsou v současné době konkurenční alternativou leasingu, bankovního úvěru a dalších druhů financování.

Proč vydat vlastní dluhopisy :

V dnešní době již není vydávání vlastních firemních dluhopisů pouze otázkou velkých  a nadnárodních společností. Naprosto stejné možnosti přizpůsobené vlastním potřebám, záměru i objemu financí mají dnes také malé a střední firmy. Využití finančních prostředků v  investičním záměru je velmi široké a má bezesporu své výhody.

Výhody vlastní emise dluhopisů :

Vyšší objem získaných finančních prostředků oproti klasickým úvěrům
Banky a ostatní finanční instituce při poskytování úvěrů při svém posuzování investičního záměru a hodnocení žadatele postupují velmi konzervativně a ne vždy zcela správně porozumí žadatelově záměru i budoucím možnostem projektu. Vlastní emise dluhopisů je jednoznačně investičním nástrojem, který lze zcela individuálně přizpůsobit danému záměru společnosti.

Příznivá úroková sazba poskytnutých finančních prostředků
Úrokové sazby na bankovních spořících produktech jsou dnes velmi nízké, což vede investory k hledání jiných možností zhodnocení svých volných finančních prostředků. Emitent nemusí proto nabízet investorům přehnaně vysoké výnosy ze svých dluhopisů, ale současně i on sám se dostává na hranici přijatelné úrokové sazby při získání finančních prostředků v porovnání s klasickým úvěrem.

Menší administrativní a časová zátěž
Byrokratická zátěž přípravy, realizace i správy emise dluhopisů je pak bezesporu menší nežli v případě žádosti o poskytnutí jiného druhu financování prostřednictvím bankovních domů. Schvalování žádosti u banky se pak může protahovat i na několik měsíců s nejasným výsledkem. Vlastní emise dluhopisů je investiční nástroj sestavený dle konkrétních požadavků emitenta.

Co je potřeba k realizaci vlastní emise dluhopisů:

Kvalitní a seriózní investiční záměr
Investoři ke svému rozhodnutí vyžadují podrobné informace, a to jak o emitentovi, tak o investičním záměru. Součástí podkladů ke každé emisi dluhopisů by měl být pečlivě zpracovaný investiční záměr a investiční rozvaha.

Splnění všech zákonných povinností
Každý emitent dluhopisů je povinen řídit se platnými zákony.

Prezentace dluhopisů
Příprava kvalitní prezentace investičního záměru společnosti a využití získaných prostředků je dalším důležitým krokem k úspěšné realizaci.

Profesionální a zkušený partner na trhu
Váš profesionální partner představuje další stěžejní bod v zabezpečení bezproblémového průběhu celé emise dluhopisů a je předpokladem úspěšné realizace.

Proč spolupracovat právě s námi?

Investiční centrum dluhopisů s.r.o.

Pečlivě vyslechneme představy emitenta dluhopisů, jeho potřeby a investiční záměr projektu.
Ke každému pak přistupujeme individuálně a s ohledem na jeho konkrétní požadavky.
Obchodním partnerům věnujeme vždy velmi vysokou, komplexní a profesionální péči.
Úspěch realizace projektu je pak podtržen naší vzájemnou spoluprací a nastavením podmínek dané emise dluhopisů.

Na začátku realizace oceníte odbornou konzultaci a poradenství
Rádi Vám pomůžeme s nastavením podmínek emise k její nejvyšší efektivitě.

Zakládáme si na velmi seriózním přístupu
Našim obchodním partnerům se vždy snažíme zajistit profesionální servis vedoucí k jejich maximální spokojenosti.

Poskytujeme kompletní právní poradenství
Ve spolupráci s renomovanou právní kanceláři pro klienty zajistíme veškeré potřebné dokumenty i právní servis.

Marketingový a tiskový servis
Ten představuje nedílnou součást každé kvalitně připravené emise dluhopisů. Zajistíme jej dle požadavku v rozmezí od přípravy strategie, přes grafickou přípravu propagace až po tisk dokumentů.

Spolupráce a cenová politika
Je vždy základem k dokončení a oboustranné spokojenosti obchodního případu. Známe hodnotu peněz a umíme ji efektivně vytvářet. Cena je vždy rovna poskytnuté kvalitě služeb, a to bez kompromisu.