Objednat dluhopis
Volejte +420 735 191 191
Dluhopisy.net
Nezávislý inzertní portál dluhopisů a investic

Nové spořící dluhopisy českého státu

Ilustrační foto
7. 10. 2019

Ochráním vás před inflací a přidám bonus. Schillerová láká na nové spořící dluhopisy.

Třetí emise státních Dluhopisů Republiky přináší novinku: šestiletý protiinflační dluhopis garantující každý rok hrubý výnos 0,5 % nad inflací.

Od loňského prosince mohou občané opět investovat do státních spořících dluhopisů. Ministerstvo financí je tentokrát nabízí pod honosným názvem Dluhopis Republiky, prozatím se rozhodlo pro úpis ve třech tranších.

Upisování třetí tranše probíhá právě teď, objednávky lze podávat do 14. června. Pak ministerstvo vyhodnotí, jestli bude ve vydávání spořicích dluhopisů po občany pokračovat.

Ve třetí tranši nabízí ministerstvo dva typy dluhopisů. Vedle reinvestičního státního dluhopisu, který nabízelo už v předchozích dvou emisích, nově přidalo protiinflační dluhopis. Liší se jen výnosem. U reinvestičního dluhopisu je pevně stanovený roční výnos, který postupně roste. U protiinflačního dluhopisu bude konkrétní výnos oznámen vždy zpětně za uplynulý rok podle vývoje spotřebitelských cen.

Oba dluhopisy jsou šestileté. Výnosy jsou automaticky reinvestovány, majitelům dluhopisů se tedy za každý rok připisují na majetkový účet další dluhopisy v hodnotě, která odpovídá stanovenému výnosu (po odečtení srážkové daně se sazbou 15 procent).

Nominální hodnota Dluhopisu Republiky je jedna koruna, minimální investice je však stanovena na 1000 korun. Zájemce si tedy musí koupit alespoň 1000 kusů dluhopisu. Maximální výše investice je v rámci třetí tranše omezena na pět milionů korun u každého dluhopisu. Tím se liší od předchozích dvou emisí, kde byla omezena jedním milionem.

Celý článek si můžete přečíst zde:

 https://finmag.penize.cz/investice/405295-ochranim-vas-pred-inflaci-a-pridam-bonus-schillerova-laka-na-nove-sporici-dluhopisy

Další články

Výsledky čtvrtého úpisu „Dluhopisu Republiky“

Dnes byly připsány na majetkové účty občanů, kteří objednali a uhradili dluhopisy v upisovacím období…
7. 10. 2019
Přečíst

Nové dluhopisy v nabídce

Na této stránce přinášíme aktuální přehled nově nabízených emitovaných dluhopisů jednotlivých společností. Společnost Tvůj domeček…
2. 10. 2019
Přečíst

Aktuální informace o investičních výnosech

Na této stránce přinášíme investorům aktuální přehled výnosových výplat emitentů jednotlivých dluhopisů. Uskutečněné výplaty výnosů…
2. 10. 2019
Přečíst